BZX84-A7V5,215 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZX84-A7V5,215
  • Описание
    Philips Semiconductors BZX84-A7V5,215 RoHS: yes Zener Voltage: 7.5 V Voltage Tolerance: 1 % Voltage Temperature Coefficient: 4 mV/k Power Dissipation: 250 mW Maximum Reverse Leakage Current: 1 uA Maximum Zener Impedance: 15 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: TO-236AB Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 3000